HEPYAŞAM DERNEĞİ

Dünya Raporu’nun kapağında Hepyaşam

Öğeyi Oyla
(0 oy)

World Hepatitis Alliance (Dünya Hepatit Birliği) 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü etkinliklerinin yer aldığı 2020 raporunun kapak fotoğrafı olarak HEPYAŞAM’ın etkinliğini seçti.

Dünyanın bütün kıtalarından hepatit alanında çalışan hasta ve hasta yakınlarının kurdukları sivil toplum kuruluşlarının üye olabildikleri World Hepatitis Alliance’ın şu anda toplam 94 ülkeden üyesi bulunuyor. 2013 yılından bu yana WHA üyesi olan HEPYAŞAM, bütün etkinliklerde uyum içinde çalıştı. WHA’ın düzenlediği dünya zirvelerine de katılan HEPYAŞAM zaman zaman yaptığı etkinliklerle ön plana çıkmayı başardı.

Bu yıl da Covid 19 pandemisi gölgesinde gerçekleştirilen 2020 Dünya Hepatit Günü Farkındalık etkinliklerinde video, afiş, billboard, balon harfler, köprüyü sarı ışıklandırma, basın bilgilendirme ve sosyal medya paylaşımları gibi farkındalık etkinliklerini yapan HEPYAŞAM, Dünyanın dikkatini çekti. 2020 Dünya Raporu’nda kapak fotoğrafı olarak HEPYAŞAM’ın İstanbul’da balon harflerle havada HEPATİT yazdığı fotoğraf seçilmesi bizim için hoş oldu. Kapağın fotoğrafını paylaşıyoruz.

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.