HEPYAŞAM DERNEĞİ

HEPYAŞAM’IN ECZANELERLE İŞBİRLİĞİ

Hepatitle Yaşam Derneği, yeni bir proje olarak eczaneler ile işbirliği yaparak toplumsal bilgilendirme misyonunu yerine getirmeye başladı.

Gümüşhane'den Eczacı Nevin Akçay’ın davetiyle Derman Eczanesi’nde ilk buluşma, 26 Eylül Perşembe günü gerçekleşti. Öncelikle davet edilenler eczacılar, öğretmenler, güzellik uzmanları ve gazeteciler oldu. Hepatit B ve C konusunda detaylı bir bilgi alışverişi yapıldı. Konukların soruları yanıtlandı. Broşür, rozet ve kampanyanın bileklikleri sunuldu…

Hepyaşam’ın posterleri eczanenin vitrinine asılarak yoldan geçenlerin de okuyabilmesi sağlandı. Ayrıca eczaneye gelen her yaş grubundan Gümüşhaneliye de sözlü bilgi ve broşür verildi.

Gümüşhane’de günlük yayınlanan Kuşakkaya Gazetesi’nde gazeteci Turan Tuğlu toplantıyı “Toplumumuz Hepatite karşı uyarılıyor” başlığı ile haber yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Toplantıyı düzenleyen Eczacı Nevin Akçay, Gümüşhane’de 13 eczane bulunduğunu halkın eczacıları doğal danışman olarak gördüklerini söyledi. HEPYAŞAM olarak bizi ağırlayan ve bu önemli projenin ilk adımının ev sahipliğini yapan Nevin Akçay hanıma ve eşi Gürbüz Akçay beye çok teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde çeşitli illlerde eczanelerimizde benzer etkinliğimiz sürecek…  

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.